Чанинг Тейтъм: Да откажа ролята на Звяра беше най-голямата ми грешка
Актьорът е отказал на режисьора Гийермо дел Торо да участва в римейка на Disney класиката „Красавицата и Звярът“
&format=webp)
Холивудската индустрия помни безброй истории на актьори, отказали оферта за „ролята на живота“ си, след което горчиво са съжалявали за решението си.
Чанинг Тейтъм е само поредният в дългия списък.
В най-новото си интервю за Vanity Fair актьорът споделя, че е имал възможност да участва в римейк на филм, който е счита за класика на Disney.
„Една от най-големите грешки в кариерата ми: Когато Гийермо дел Торо искаше да направи свой римейк на „Красавицата и Звярът“, ме покани да бъда неговата версия на Звяра. Моментът обаче не беше подходящ, тъй като току-що бях станал баща“, разказва Тейтъм.
Освен голямата промяна в личен план, в този период той е работил по изтощителен филмов проект, а сценарият на дел Торо още не бил напълно готов.
„Бях в състояние, в което си мислех: Няма да мога да направя това в момента.“, спомян си актьорът, без да разкрива името на филма, в който е снимал по това време.
Времето, за което той говори, е раждането на единствената му дъщеря Евърли през 2013 г. от бившата му съпруга Джена Дюан.
С днешна дата обаче холивудската звезда дълбоко съжалява, че не се е съгласил да участва в римейка на класиката от 1991 г.
„Това беше най-голямата ми грешка, защото аз съм най-големият фен на Гийермо. И мисля, че ако той беше направил „Красавицата и Звярът“, това щеше да е най-страхотният филм на всички времена.“, допълва актьорът.