Искаме 1.5 млрд. евро от Европа за преасфалтиране
&format=webp)
Европейската народна партия (ЕНП) ще лобира пред Европейската комисия България да получи 1.5 милиарда евро за рехабилитация и преасфалтиране на пътищата у нас. Това стана ясно от съвместната пресконференция на премиера Бойко Борисов и председателя на ЕНП Вилфред Мартенс в Министерски съвет.
Лидерът на най-голямата европейска партия е на визита у нас, за да представи книгата си "Европа: боря се и превъзмогвам". С него е и главния секретар на ЕНП Антонио Лопес. Още този петък на срещата на върха на държавните ръководители в Брюксел искането за отпускането на средствата ще бъде поставено, обясни премиерът Борисов.
Той подчерта, че срещата с Мартенс умишлено не е в централата на ГЕРБ, тъй като ако страната ни получела "тази солидарна подкрепа" от това ще спечелят всички у нас. Борисов подчерта, че с изключение на 2-3 булеварда, които той направил в София като кмет, работата по останалата пътна мрежа в страната било само кърпежи и пълнене на дупки. И така от 30 години, подчерта министър-председателят.
"Работим на 300 процента с премиера Борисов", похвали го още Мартенс вчера. По думите му станал свидетел на една фантастична година на ГЕРБ. Това е моделът, който трябва да се следва в управлението, категоричен бе шефът на ЕНП. Борисов беше похвален и за борбата му с организираната престъпност. Главсекът на ЕНП Антонио Лопес допълни, че всички трябва да се обединят в усилията срещу организираната престъпност и корупцията. Той даде за пример Испания, където тези общи усилия довели до края на тероризма.
На пресконференцията вчера присъстваше и бившата външна министърка Румяна Желева. Това бе първата й поява на обществено събитие след подаването на оставката й като дипломат №1. Вилфред Мартенс похвали Желева, която е и зам.-председател на ЕНП, че с идеите си допринасяла много и за успешната й работа като съпредседател на работната група за социална и икономическа политика към ЕНП.
"Сигурен съм, че много скоро България ще се присъедини към еврозоната и шенгенското споразумение и това ще стане с Бойко Борисов като премиер и ГЕРБ като управляваща партия", каза снощи шефът на ЕНП Вилфред Мартенс по време на представянето на книгата си "Европа: Боря се и превъзмогвам" в Археологическия музей в столицата. Той изрази мнение, че България с днешното си правителство е постигнала забележителни резултати в борбата с корупцията и организираната престъпност, както и върховенството на закона.
"Сигурен съм, че ГЕРБ ги очаква блестящо бъдеще, а ЕНП никога няма да ви изостави", посочи генералния секретар на евронародняците Антонио Лопес. "Доведох ви тук в Археологическия музей, за да видите каква древна държава сме", обърна се към гостите премиера Борисов. На представянето на книгата присъстваха министрите Цветан Цветанов, Трайчо Трайков, Сергей Игнатов, Аню Ангелов, Николай Младенов и Тотю Младенов.
Източник: в. Труд
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)