Цялата информационна и комуникационна инфраструктура на Граничния контролно-пропускателен пункт Кулата е изгоряла тази нощ след последователни токови удари, съобщиха от Граничната полиция.

Проблемът възникнал около 1 часа след полунощ, постепенно всички системи излезли от строя. Тодор Георгиев, началник на Регионален граничен сектор-Смолян, обясни, че последователни много силни токоваи удари са извели от строя цялата комуникационна информационна инфраструктура на граничния пункт.

Всичко е изгоряло - сървъри, автоматизирани работни места и резервни системи.

Изгорели са и всички резервни системи, които са били включени след първия токов удар.

От електроразпределителното дружество ЧЕЗ уточниха, че причината за аварията е "след границата на собствеността във вътрешната електрическа мрежа".

Независимо как обясняват аварията, факт е, че тя предизвика отново опашки от автомобили. В посока Гърция тази сутрин колоната беше над два километра.

Източник: bТВ,БНТ