Италианският премиер Силвио Берлускони обяви, че правителството е приело нови мерки на стойност 2 млрд. евро за подпомагане на икономиката на страната, в частност на автомобилната индустрия.

Пакетът предвижда бонуси за онези, които продават старите си коли, за закупуване на нови, както и данъчни облекчения при покупка на обзавеждане и други стоки за домакинството.

Регистрацията на нови коли в Италия спадна с 32.6% през януари, сочат публикуваните в началото на седмицата цифри, отразяващи спад в световен мащаб в резултат на намаленото търсене заради глобалната финансова криза.

Източник: БНР