Япония ще отпусне помощ от 17 млрд. долара за развитие на страни от Азия, за да преодолеят икономическата криза. Това заяви днес в Давос Кадзуо Кодама, говорител на японския премиер Таро Асо.

Министър-председателят ще обяви, че Япония ще окаже помощ за развитието, възлизаща общо на не по-малко от 1500 млрд. йени (17 млрд. долара, 13 млрд.евро), за да помогне на други азиатски страни, се посочва в съобщението на говорителя, цитирано от АФП.

Помощта е предназначена за изграждане на инфраструктури за насърчаване на вътрешното търсене в Азиатско-Тихоокеанския регион, уточни Кодама. Ръководителят на японското правителство ще говори днес пред световния икономически форум в швейцарския курорт Давос.

Източник: БГНЕС