Отпускат още 100 млн. евро по ОП "Конкурентноспособност"
&format=webp)
Допълнителни схеми с ресурс около 100 млн. евро по ОП "Развитие на конкурентноспособността на българската икономика" 2007-2013г. ще стартират тази година. Това съобщи днес министърът на икономиката и енергетиката Петър Димитров при откриването на деня на отворените врати в Министерство на икономиката и енергетиката.
Подадените проекти по програмата са 1 481, подпомогнати са 272 838 285 лв., допълни още той.
Стартирала е също процедура за оценители с краен срок 6 февруари, като вече има 20 сериозни кандидатури, а срокът за оценяване на подадените документи остава 3 месеца, обясни Димитров.
Според него в ситуация на финансова криза програмата може да се окаже основна помощ за бизнеса.
Вицепремиерът Меглена Плугчиева от своя страна поясни, че програмата има едва около 8 месеца история в реално действие и затова от голямо значение е, бенефициентите да получат информация за възможностите на програмата.
Източник: БГНЕС
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)