Газът стигна и до нас
&format=webp)
Първите количества природен газ от украинска територия постъпиха в газопреносната система на България, съобщиха от Министерство на икономиката и енергетиката (МИЕ). Нашата заявка е за не по-малко от 8.6 млн. куб метра природен газ на ден, а в момента се осигуряват по-големи от тези количества.
Подаваният газ е от украинската газотранспортна система и е само за вътрешни нужди. Транзитът на газ през територията на България за други страни ще бъде възстановен, след като количествата руски газ запълнят украинската транзитна система.
Ако се осигуряват заявените от българската страна количества, нормалното снабдяване с газ в България ще бъде възстановено в рамките на 24 часа, посочват още от енергийното министрество.
След като вчера започна внос на природен газ от Гърция, от тази сутрин се удовлетворяват всички искания на потребители за увеличаване на лимитите. От утре, ако не настъпят промени, може да се пристъпи към окончателно премахване на ограничителния режим за потребление на природен газ.
Последните данни сочат, че загубите за българската икономика от газовата криза до днес са 169 млн. лв.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)