Заместник-председателят на Европейската комисия и еврокомисар за предприемачеството и промишлеността Гюнтер Ферхойген определи днес държавната намеса в подкрепа на затруднената автомобилна промишленост като "оправдана и дори абсолютно необходима", предаде Франс прес.

Ферхойген присъства на срещата в Париж, на чието откриване френският премиер заяви, че държавата ще отпусне помощ от "5 или 6 млрд. евро" на автомобилопроизводителите.

Ръководители от френската автомобилна индустрия се събраха днес в Париж на среща, организирана от правителството, за да обсъдят отслабващите продажби на автомобили.

Държавният секретар за промишлеността и потреблението Люк Шател заяви пред френски автомобилопроизводители, доставчици и синдикати, че правителството е готово да помогне за смекчаване на въздействието от икономическата криза и кредитните ограничения.

"Президентът взе стратегическо решение: няма да оставим нашата автомобилна промишленост да рухне", допълни Шател.

Автомобилостренето е един от основните работодатели във Франция, осигурявайки работа на около 10 процента от икономически активното население на страната.

Източник: БТА