Гърция ни пуска природен газ от 16 ч.
&format=webp)
В 16.00 ч. днес започва поетапното подаване на природен газ от Гърция към България, съобщават от Министерството на иконмиката и енергетиката.
Подаването ще започне от гръцката станция в Тримонохори в присъствието на представители на българската „Булгартрансгаз" и гръцката газова компания.
В съответствие с постигнатите договорености между министър-председателите на Гърция и България подаването на природен газ ще бъде в обем до 2.5 млн. куб. м дневно.
Доставките ще се осъществяват в продължение на 7 дни с опция за удължаване или съкращаване на този срок в зависимост от потребностите.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)