Питейна вода с отлично качество в столицата през 2008 г.
&format=webp)
Питейната вода в София е с отлично качество и напълно отговаря на нормативните изисквания на Наредба № 9 на Министерството на околната среда и водите, показват докладите на СРИОКОЗ за 2008 г.
През миналата година от Столичната инспекция са изследвали 1291 проби от 26 пункта в различни квартали на столицата. При проверките не са установени нарушения на водоснабдяването и случаи, в които се налага намесата на Министерство на здравеопазването или Националния център по опазване на общественото здраве.
Лабораторно-изпитвателният комплекс на "Софийска вода" АД ежедневно контролира качествените показатели на питейната вода, в съответствие с изискванията на националното и европейско законодателство.
През два часа се обработват проби от входа и изхода на двете пречиствателни станции в Бистрица и Панчарево. Качеството на водата се следи и на цялата територия на Столична община.
През 2008 г. дружеството е взело 1968 проби за физикохимични и 2888 проби за микробиологични изпитвания от 78 постоянни точки, като периодичността и местата са съобразени с гъстотата на населението.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)