През следващата седмица запасите от синьо гориво на Германия ще паднат под 50%, ако доставките от Русия не бъдат възстановени, съобщават германските медии.

Страната е изразходила почти половината от количеството, с което разполага, като запасите й намаляват с по 10% на седмица заради зимното време, по данни на Financial Times Deuschland.

Gas Storage Europe е установил, че от началото на кризата Германия е разполагала с по-малко количество газ в хранилищата си (82%) от останалите западни държави (90%).

В страната има 46 подземни хранилища, в които се съхраняват 20 млрд. куб. м газ, което принципно е около една четвърт от годишното потребление.