Загубите от газовата криза до днес 140 млн. лв.
&format=webp)
Загубите на 357 български фирми до днес заради липсата на природен газ са 140 млн. лв., съобщиха от Кризисния щаб на Министерството на икономиката и енергетиката (МИЕ).
За изминалите 24 часа потреблението на газ в страната се е увеличило от 210 500 кубически метра на 221 600 кубически метра. Към 18 часа вътрешната консумация на ел. енергия е 590 мегават часа. За износ отиват 640 мегават часа.
Почти е възстановена работата по включване на циркулационната помпа от блок 6 на АЕЦ Козлодуй и към 18 ч. към енергийната система се подават 550 мегавата. Наличността от газ в хранилището в Чирен към 18 ч. днес е 506 млн. кубически метра, а в тръбите има 18 млн. кубически метра синьо гориво.
Всички топлофикации в страната работят с повече мазут и с по-малко газ. Температурата, която те подават към радиаторите, е около 73 градуса по Целзий. С намалено налягане на газоподаването са София, Асеновград, Мездра и Враца.
Източник: БГНЕС
Още по темата:
Газът поставя на изпитание 368 български предприятия
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)