Инвестират 4.5 млн. лв. в находища за строителни материали
&format=webp)
Над 4.5 млн. лв. ще бъдат инвестирани в добива на строителни материали от две находища в страната. Правителството реши на концесия за 25 г. да предостави находищата "Гери", област Кюстендил, и "Лори", област Стара Загора, съобщи правителствения пресцентър.
Площите им съответно са 457 408 кв. м и 377 448 кв. м.
В кариерата за доломити "Лори" концесионерът "БГС Груп" АД ще инвестира над 2.8 млн. лв.
"Ди Ви Би" ООД ще вложи в находището за пясъци и чакъли "Гери" около 1.7 млн. лв.
Очакваният средногодишен добив доломити е повече от 500 хил. т, както и над 117 хил. т пясък, годен за производството на бетон и асфалтови смеси.
Община Стара Загора ще получава 30 процента от концесионното възнаграждение от находището "Лори", а общините Бобошево и Кочериново, на чиято територия е "Гери" - по 15 на сто.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)