Отиде си последният опасен романтик на Холивуд - Майкъл Медсън остава легенда
С четири десетилетия кариера той спечели признание за превъплъщенията си в често загадъчни и нерядко остроумни лоши момчета във филми, сред които Kill Bill, Reservoir Dogs, Thelma & Louise и Donnie Brasco
&format=webp)
Актьорът Майкъл Медсън е открит мъртъв на 67-годишна възраст в дома си в Малибу. По информация на американските власти няма съмнения за насилствена смърт.
В имейл, цитиран от The Guardian, мениджърът на актьорът пише, че клиентът му е починал от спиране на сърдечната дейност.
В изявлението се казва:
„Смятаме, че това е много важно:
През последните две години Майкъл Мадсън свърши невероятна работа с независими филми, включително предстоящите Resurrection Road, Concessions и Cookbook for Southern Housewives, и наистина очакваше с нетърпение следващата глава в живота си.
Майкъл също така се подготвяше да издаде нова книга, наречена Tears for My Father - в момента тя се редактира. Майкъл Медсън беше един от най-емблематичните холивудски актьори, който ще липсва на мнозина."
В продължение на четири десетилетия кариера Медсън спечели признание за превъплъщенията си в често загадъчни и нерядко остроумни лоши момчета във филми, сред които Kill Bill, Reservoir Dogs, Thelma & Louise и Donnie Brasco.
Той участва и в по-късни филми на Тарантино, включително The Hateful Eight и Once Upon a Time in Hollywood. Сред 346-те филма, изброени в IMDb, са още The Doors, Free Willy, Species, Die Another Day, Sin City и Scary Movie 4.
Медсън започва кариерата си в Чикаго като част от трупата на театър Steppenwolf като ученик на Джон Малкович, преди да дебютира на големия екран през 1983 г. във фантастиката WarGames. Световният му пробив идва през 1994 г., когато изиграва застрашителния престъпник мистър Блонд в дебютния филм на Тарантино Reservoir Dogs.
Изпълнението на Медсън печели признание за неговото ярко присъствие - въпреки че актьорът първоначално желае ролята на мистър Пинк (в крайна сметка изиграна от Стив Бушеми), защото тя включва повече сцени заедно с идола му Харви Кайтел.
Въпреки че 11 години по-късно Медсън отново работи с Тарантино за Pulp Fiction, той пропуска редица значими роли, които биха могли да разширят обхвата на кариерата му, включително главните в LA Confidential и Natural Born Killers.
„Когато бях на дъното,“ казва той, „когато бях готов съвсем да рухна, човек би си помислил, че поне някой от Холивуд ще се опита да те задържи над водата, да те поддържа. В крайна сметка всички знаят, че съм баща. Доста хора спечелиха доста пари от проекти, в които съм участвал - само заради това би трябвало… Но не. Нищо не се случи.“
Медсън също така приписва „непостоянството“ на кариерата си на това, че е човек, който няма свободно време.
„Може би просто съм се родил в грешната епоха“, коментира той.
"Аз съм нещо като връщане назад във времето на черно-белите филми. Тези момчета тогава имаха някаква директност. Много от сценариите, сюжетите бяха много опростени - те породиха един тип антигерой, който ми подхожда повече."
Актьорът също така споделя пред изданието, че се чувства по-добре в традиционните мъжки роли, отколкото в: „Цялото това гримиране и обличане на дрехи“.
"И трябва да си малко егоцентричен, за да се справиш с това. Предполагам, че това е просто начинът, по който съм възпитан. За мен е по-мъжествено да копаеш канавки или да караш влекач."
Актьорът е баща на седем деца. Едно от тях - Хъдсън почина през 2022 г., а останалите шест продължават да живеят далеч от светлините на прожекторите. Медсън рядко говори публично за личния си живот, но често е подчертавал, че семейството е неговата най-голяма опора, дори в най-трудните моменти.