Обир с булдозер. На подобно нещо станаха свидетели тази нощ лекари и пациенти в болница в белгийския град Шарльороа.

Според местните медии, здравното заведение е нападнато със странното транспортно средство, за да се доберат крадците до банкомата в него.

Вижте още: Как крадат парите ни?

В резултат на нападението са нанесени сериозни щети на сградата. Преддверието й е изцяло разрушено, като са съборени тавани и стени.

Банкоматът се е намирал в приемната на болницата, откъдето крадците са го изнесли. След това са избягали с лек автомобил.

Все още полицията не е изяснила колко души са участвали в обира и на каква сума възлизат откраднатите пари в банкомата. Нанесените материални щети обаче са значителни.