Девет месеца затвор и три удара с пръчка – това е присъдата на двама германци, позволили си да надраскат вагони на метрото в Сингапур.

Двамата мъже - единият на 22, а другият на 21 години – бяха признати за виновни от местен съд, който ги обвини във вандализъм.

Инцидентът се е случил през ноември 2014 г., когато двамата проникнали в депо за мотриси и рисували по един от вагоните със спрей.

Германците успели да избягат от страната, но са арестувани в Малайзия, от където били депортирани обратно.

Това не е първият случай, в който чужденци в страната получават строги присъди. През 2010 г. швейцарец беше осъден на седем месеца затвор и три удара с пръчка заради подобно провинение.