Въпреки че лошото време ни депресира понякога и увеличава желанието ни да останем в леглото, ново изследване показа, че мрачната прогноза носи предимство за производителността.

С други думи благодарете на лошото време за вашите успехи. Съвместно проучване на университетите Харвард и Северна Каролина, разкрива, че лошото време прави хората по-продуктивни.

Защо това е така? Защото просто, когато времето е лошо нямаме къде да отидем и няма какво да разсейва ума ни от важните задачи.

Вижте още: 10-минутни трикове, с които правите повече пари

Това е така, защото когато времето навън е хубаво, то ни предлага множество възможности.

В добри метеорологични условия оставането на затворено е по-депресиращ вариант, отколкото излизането от офиса, посочва БГНЕС.

Според учените огромно влияние оказва и това, че при лошо време изчезва чувството, че изпускате нещо приятно навън, защото сте затрупани с работни ангажименти.