Оплаквате се от някакви си -5 градуса?

Помислете за жителите на остров Малък Диомед, който е изолиран от света от 3 седмици, заради суровата зима.

Населението на селцето тук е около 100 души. Те не могат да ловуват, заради студа и не получават поща и доставки, защото единственият хеликоптер, пътуващ до тук е заземен от 3 седмици.

Последният полет на хеликоптера Boeing Bölkow BO-105 е пристигнал през януари.

„Имаме малко храна в училището, която ще ни стигне за известно време,“ казва Андрея Окбеалук, която работи в училището.

В селото има няколко майки, които не могат да си набавят мляко за бебетата.

Миналият уикенд военен самолет е пристигнал, за да транспортира спешно 18-годишна родилка до болница.

Очаква се до няколко дни да се възстановят полетите на хеликоптера, а дотогава жителите на Диомед ще трябва да преживеят със запасите си.

Виж още: Животът в Якутск - най-студеното населено място в света

Виж още: Градовете, в които вали най-много сняг

В малко по-топли времена на годината