Очаква се експертизата за поредния инцидент с асансьор
&format=webp)
Днес се очаква експертизата за поредния инцидент с асансьор в столицата. В петък възрастен мъж загина, след като падна в асансьорната шахта от последния етаж в столичния квартал Сердика.
Държавната агенция за метрологичен и технически надзор обяви, че асансьорът е бил технически изправен и прехвърли отговорността за случилото се на загиналия.
Контролната агенция след оглед обяви, че мъжът е загинал, защото собственоръчно, с отверка, е отворил вратата на 14-ия етаж, съобщи bTV.
По данни на съседите, възрастният мъж бил инженер и многократно правил подобни интервенции на асансьора.
)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)