Днес се очаква експертизата за поредния инцидент с асансьор в столицата. В петък възрастен мъж загина, след като падна в асансьорната шахта от последния етаж в столичния квартал Сердика.

Държавната агенция за метрологичен и технически надзор обяви, че асансьорът е бил технически изправен и прехвърли отговорността за случилото се на загиналия.

Контролната агенция след оглед обяви, че мъжът е загинал, защото собственоръчно, с отверка, е отворил вратата на 14-ия етаж, съобщи bTV.

По данни на съседите, възрастният мъж бил инженер и многократно правил подобни интервенции на асансьора.