Кампания за подобряване на сигурността на асансьорите в България обявяват неправителствени организации.

Тя ще започне с подмяната на асансьор на 36 години, информира TV7.

Ще бъдат представени данни за състоянието на съоръженията в жилищните и обществените сгради и мерките, които могат да се предприемат, за да няма инциденти.

Инициатори на кампанията са фондацията "Асансьорна безопасност", Българската асансьорна асоциация и Националното сдружение на производителите и вносителите на асансьори.