Лондон въвежда платен вход за гледане на фойерверки
&format=webp)
За първи път в историята, новогодишните фойерверки в британската столица ще могат да се гледат от специални места само срещу билет. Наблюдението на огненото шоу в първите минути на Новата година става платено, съобщава БГНЕС.
Според нареждането на кмета на Лондон Борис Джонсън, желаещите могат да влязат по крайбрежната улица край Темза и на хълма Тауър срещу скромната сума от 10 паунда. Точно от тези места най-добре се вижда огненото шоу с центрове кулата с Биг Бен и огромното виенско колело "Лондонско око" и специални плаващи в Темза платформи.
Въвеждането на заплащане става за първи път в историята. Салютите, давани от монарсите, а след това от градските власти, винаги са били безплатни, посочва ТАСС.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)