Високопоставен инвестиционен банкер в Лондон е изгубил работата си след като бе разкрит, че е пътувал гратис в метрото в продължение на пет години.

Джонатан Бъроус се е опитал да плати дължимите от него 43 000 паунда (72 000 долара) дни след като е бил разкрит, но неговата самоличност е била оповестена след разследване, пише Guardian.

В продължение на пет години четиридесет и четири годишният милионер избягвал да плаща пълната цена на билетите си за метрото, след като се възползвал от пропуск в системата.

Как е ставало това можете да видите тук.

Бъроус, който живее в южна Англия, извън Лондон, плащал 7.20 паунда, или 12.11 долара, вместо 21.50 паунда, или 36.17 долара, във всяка посока.

Банкерът, който печели по 1 млн. паунда (1.68 млн. долара) на година и притежава две къщи в провинцията, се оказа най-големият гратисчия във Великобритания.

Бъроус е споделил пред разследващите власти, че иска да запази самоличността си в тайна, защото се страхувал, че може да загуби работата.

Когато обаче в случая се намесила британската Транспортна полиция, било започнато разследване. Британският банков регулатор също разследвал Бъроус и го принудил да уведоми работодателите си от BlackRock Inc., че е разследван.

След като това се случило, той незабавно бил отстранен от работа, с след това напуснал най-голямата компания за управление на активи в света.