Дачия увеличава производството си
&format=webp)
Производителят на румънската марка Dacia увеличава производството си, обявиха днес от администрацията на заводите в съседна Румъния. Според Медиафакс производството на повече нови автомобили от марката се налага от по-големите поръчки от германския пазар.
От там има поръчка за още 30 нови коли над договорените количества за следващите два месеца. В резултат работниците в заводите на Dacia ще работят извънредно в съботите на 28 февруари, 14 и 21 март.
Дневното производство на коли трябва да се увеличи от 1 085 на 1 200. От синдикатите припомнят, че настоящото производство от 1 085 коли дневно е спад с около 20 процента в сравнение с миналата година.
Този спад е бил обусловен от намалените поръчки от международните клиенти на завода, както и от световния спад на автомобилния пазар.
Източник: БГНЕС
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)