Междуведомствената работна група, имаща за цел изготвянето на анализи на целесъобразността на публично-частното партньорство за автомагистралите "Хемус" и "Черно море", от вчера се оглавява от изпълнителния директор на НАПИ инж. Янков, съобщиха от пресцентъра на агенцията.

Изпълнителният директор на НАПИ инж.Янко Янков и председателят на Надзорния съвет Иван Атанасов бяха домакини на провелото се вчера открито заседание на Междуведомствена работна група в Министерски съвет.

На срещата консултанти на Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) представиха Окончателния доклад за анализ на целесъобразността на публично-частното партньорство за изграждане на АМ "Хемус". Срещата приключи късно снощи.

На срещата в Министерски съвет бяха обсъдени още методите за финансиране на изграждането или реконструкцията, експлоатацията и поддръжката на магистрала "Хемус" посредством публично-частно партньорство или чрез традиционна обществена поръчка, препоръките за структуриране на проекта като публично-частно партньорство в контекста на правната рамка, бюджетните възможности, вариантите за разпределение на рисковете, структурата на плащанията и целесъобразността на модела публично-частно партньорство за проекта Автомагистрала „Хемус".

На срещата присъстваха вицепремиерът по европейските фондове Меглена Плугчиева, министърът на регионалното развитие и благоустройството Асен Гагаузов, членът на Надзорния съвет на НАПИ инж. Милош Поцков, зам.-изпълнителните директори на НАПИ инж. Асен Антов и инж. Христо Славчев, експерти от агенцията.