Превозите на жп транспорта намаляват с 10%
&format=webp)
Превозените товари от железопътния транспорт през януари 2009 г. са с 9.7% по-малко в сравнение с предходния месец,
Това се дължи предимно на намаления обем на вътрешните превози, а извършената работа в тонкилометри е съответно с 5.4% под декемврийското равнище, сочат данни от НСИ.
Спрямо същия месец на предходната година превозените товари през януари 2009 г. намаляват с 19.8%, а извършената работа с 22.0%.
Превозените пътници през януари 2009 г. са с 5.1% повече в сравнение с предходния месец, докато извършената работа в пътникокилометри намалява с 6.5%, което се дължи на по-малкото средно превозно разстояние.
През януари 2009 г. са регистрирани 5.5% по-малко превозени пътници спрямо януари 2008 г., а извършената работа намалява с 9.8%.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)