Разнопосочна търговия на Уолстрийт в понеделник
&format=webp)
Вчерашната сесията на Уолстрийт протече в търсенето на подробности за това как правителството ще оформи спасителния план за финансовата индустрия. Инвеститорите също така следяха и политическата борба около плана за икономическа подкрепа.
Днес пазарът очаква изявление на министъра на финансите Тимъти Гайтнър, в което той да разясни намеренията на президента Барак Обама за преработване на правителствения план за спасяване на финансовата система на стойност 700 млрд. долара. Очакваше се Гайтнър говори вчера, но Белият дом отложи изявлението, за да се фокусират върху приемането на плана за икономическа подкрепа.
Сенатът се очаква да одобри плана на стойност 827 млрд. долара днес, който има за цел да помогне за изваждането на икономиката от най-лошата рецесия от десетилетия. Републиканците и демократите обаче все още имат разногласия по отношение на изпълнението му. Администрацията на Обама продължава да оказва натиск документът да бъде одобрен и да бъде на бюрото на президента до средата на този месец.
Вчера беше и първата пресконференция на администрацията на Обама, в която президентът предупреди, че ако не се действа бързо и смело, кризата може да се превърне в катастрофа.
В крайна сметка вчера Dow Jones се понижи с 9.72 пункта, или 0.12%, до 8 270.87 пункта. Сините чипове се колебаеха между положителна и отрицателна територия цели 49 пъти по време на вчерашната сесия.
По-широките пазарни индекси завършиха разнопосочно. Индексът S&P 500 нарасна с 1.29, или 0.15%, до 869.89 пункта, докато технологичният Nasdaq се понижи с 0.15 пункта, или 0.01%, до 1 591.56 пункта.
Индексът Russell 2000 на по-малките компании отчете спад от 0.59%, до 467.94.
Цените на държавните облигации завършиха деня разнопосочно. Доходността на 10-годишните облигации остана непроменена на ниво от 2.99%, докато тази на тримесечните облигации нарасна до 0.32%, в сравнение с 0.27% в петък.
Цената на суровия петрол падна с 61 цента, за да се установи на ниво от 39.56 долара за барел на Нюйоркската търговска борса.
Акциите на финансовите компании се оскъпиха преди обявяването на последната версия на плана на Министерството на финансите. Bank of America Corp. скочи със 76 цента, или 12.4%, до 6.89 долара, акциите на General Electric Co. се оскъпиха с 1.54 долара, или 13.9%, до 12.64 долара. GE разполага с голямо финансово подразделение.
В Европа британският FTSE 100 нарасна с 0.37%, германският DAX се покачи с 0.48%, а френският CAC-40 добави 0.39% към стойността си. Японският Nikkei се понижи с 1.33%.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)