Румъния дължи милиони на фирма, строяща магистрала
&format=webp)
Румънската държава дължи 141.5 млн. евро на американската компания Бехтел от 2008 г., които трябва да изплати веднага, щом стане готов бюджетът, заяви транспортният министър Раду Берчану.
Компанията строи автомагистрала Трансилвания, свързваща Брашов (Централна Румъния) и Борш (на границата с Унгария).
Министърът обясни, че става въпрос за изостанали суми и лихви от 2008 г. Той уточни, че Румъния вече няма да плаща авансово на Бехтел, а в резултат на внесените в договора изменения ще се извършват месечни плащания за всеки етап от извършената работа.
Според проекта магистрала Трансилвания има дължина от 415 км, от които 55 км мостове и виадукти, 94 надлеза и 58 подлеза. Срокът за пускане в експлоатация е 2013 г.
Източник: БТА
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)