Производството на стомана в света със спад през 2008 г.
&format=webp)
Производство на стомана в света през 2008 г. се е понижило поради намаляване на търсенето на стомана в автомобилостроенето и строителството, на фона на рецесията, обхванала в САЩ и Европа, обяви Международната стоманодобивна асоциация, цитирана от Асошиейтед прес.
През декември производството на стомана се е понижило с 1.2 на сто спрямо рекордно високите стойности, отчетени през 2007 г. и с близо 25 на сто спрямо същия месец на 2007 г.
Много стоманодобивни компании, сред които и световния лидер Arcelor Mital, съкращават работни места и намаляват производството си.
През 2008 г. производството на стомана се е увеличило само в Азия и Близкия изток. В Китай са произведени над 500 млн. тона стомана, което е исторически рекорд, посочва АП.
През 2008 г. в Европа стоманодобивът е отчел спад с 5.3 на сто, а в Северна Америка - с 5.5 на сто. Русия и съседните й страни, включително Украйна, са намалили производството си с 8.1 на сто.
Източник: БТА
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)