Албанската електрокорпорация КЕШ утре ще започне да изнася електроенергия за Гърция, предаде македонската агенция МИА.

Албания ще изнася ежедневно по 2 млн. киловатчаса в продължение на месец и половина по борсовите цени в Атина.

Според източници от корпорацията износът е възможен благодарение на свръхпроизводството в Албания, обусловено от благоприятната хидрологична обстановка.

Същевременно Албания продължава да доставя на Косово 150 мегавата електроенергия дневно, които Косово трябва да върне в летния период.

В момента дневното потребление на електроенергия в Албания се движи от 20 до 22 млн. киловатчаса, от които 16 млн. са собствено производство, а останалите се внасят.

Източник: БНР