140 млн. лв. загуби заради газовата криза
&format=webp)
Общо 140 млн. лв. са загубите на 357 български фирми до днес заради липсата на природен газ, съобщиха от Кризисния щаб на Министерството на икономиката и енергетиката.
За изминалите 24 часа потреблението на газ в страната се е увеличило от 210 500 кубически метра на 221 600 кубически метра.
В момента вътрешната консумация на ел. енергия е 590 мегават часа. За износ отиват 640 мегават часа. Почти е възстановена работата по включване на циркулационната помпа от блок 6 на АЕЦ-Козлодуй и към 18 ч. към енергийната система се подават 550 мегавата.
Наличността от газ в хранилището в Чирен към 18 ч. днес е 506 млн. кубически метра, а в тръбите има 18 милиона кубически метра синьо гориво.
Всички Топлофикации в страната работят с повече мазут и с по-малко газ. Температурата, която те подават към радиаторите, е около 73 градуса по Целзий. С намалено налягане на газоподаването са София, Асеновград, Мездра и Враца.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)