Лидерът на „Има такъв народ“ Слави Трифонов използва официалния си профил във Facebook, за да поднесе извинение към младите лекари по повод обидното изказване към тях от страна на депутата Тошко Йорданов.

„Разбира се, че младите лекари са прави и не само, защото са млади, а защото държавата трябва да направи всичко възможно, за да ги задържи да работят и да живеят в България.“, написа Трифонов.

Той определя думите на председателя на ПГ на партията по време на заседанието на парламентарната здравна комисия като „непремерени и твърде емоционални.“

„Засегнаха и ядосаха много хора напълно естествено. Искам най-искрено и от цялото си същество да се извиня за тази ситуация.“, продължава Трифонов и допълва:

„Условията, при които младите лекари специализират и работят в момента са абсолютно неприемливи. Затова, ще направя всичко по силите си за разрешаването на този проблем.“

По думите му, министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов, представител на ИТН, още днес ще покани всички съсловни организации в здравеопазването, за да започне професионален и открит диалог за промените по отношение на специализациите.

„Трябва да намерим решение, за да мотивираме и задържаме нашите студенти и млади лекари в България.“, завършва Слави Трифонов.