Vans се справя по-добре от всякога
&format=webp)
Популярната марка Vans продължава да превръща скейтърската култура в мода.
VS Corp, компанията собственик на бранда, отчита ръст от 35% в продажбите на обувки и облеклос марка Vans през последното тримесечие, предава CNN.
Продажбите скачат, както чрез физическите магазини, така и по онлайн каналите за търговия. Това е добра новина за Vans, тъй като онлайн продажбите обикновено носят по-високи проходи за компаниите, поради по-ниските разходи при търговията в интернет.
Силното тримесечие провокира компанията да повиши прогнозата си за растеж през тази година до 15%. За сравнение, през миналата година продажбите отчетоха увеличение в размер на 19%.
VF Corp притежава редица популярни марки, като The North Face, Timberland и Wrangler and Lee, но Vans се очертава като най-важният актив на компанията.
Vans печели предимство, залагайки на две модни тенденции – спортно елегантни стоки и желанието на потребителите да носят ретро модели.
„Понастоящем хората носят спортни дрехи по всякакви поводи – на работа, по време на игра или на училище – без да имат никакви намерения да ги използват за атлетически цели”, казва Мат Поуел, анализатор на спортната индустрия към NPD Group.
„По-небрежните лайфсатйл категории са на гребена на вълната”, казва той.
Vans следва тези тенденции, като успява адекватно да наложи на пазара своите ретро модели обувки в резултат на променените потребителски навици.
Така или иначе, все още брандът е доста по-малък от конкуренти като Nike и Adidas. Компанията обаче иска да се превърне в най-предпочитания доставчик на обувки за активен начин на живот, посочва изпълнителният директор Стивън Рендъл.
Обувките на Vans са по-евтини от тези на конкурентите, което позволява на компанията да ги разпространява в най-различни търговски обекти. Цените на сайта на компанията вървят между 50 и 75 долара за чифт.
Брандът Vans е създаден преди около 50 години, като постиженията му се дължат на запазването на автентичния вид на продуктите, смята Поуел.
Команията успешно използва своите скейтърски корени, за да се превърне в нещо много повече – популярна мода.
„Намесено е наследството от калифорнийския начин на живот. Повечето хора, които купуват Vans, нямат никаква идея как да карат скейтборд”, казва анализаторът.
Дъг Паладини, глобален бранд президент на компанията, посочи през миналата година, че обувките не се носят само от тинейджъри и млади хора в САЩ. Продажбите нарастват, както в Европа, така и в Азия, като по-възрастните потребители също посягат към марката.
„Всички си спомняме своя първи рок концерт, първата целувка”, казва той. „Когато сложиш Vans, се връщаш обратно към това усещане”, добавя Паладини.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)