Въпреки срива в понеделник, китайските акции остават скъпи
&format=webp)
Въпреки спада от над 7% в първия ден от новата година, китайските индекси продължават да са най-скъпите по отношение на финансовата си оценка, сочат данни на Bloomberg.
Властите в Китай хвърлиха доста усилия и средства да ограничат по-нататъшните загуби на пазара през днешния ден, като според неофициални данни са интервенирали с милиарди долари.
Не всички пазарни участници обаче смятат, че усилията на китайското правителство ще се увенчаят с успех.
Китайските акции се търгуват при средно съотношение цена-печалба от 65, което е над три пъти по-високо, в сравнение със средното от 19 за щатските компаии.
* Данни: Bloomberg
Основният шанхайски индекс завърши изминалата година с повишение от 10% след ръст от 53% през 2014 година.
„Въпреки че регулаторите искат да подкрепят пазара, те трябва вече да са осъзнали, че това е невъзможно“, коментира Стивън Ма, главен портфолио мениджър в LGM Investments Ltd., цитиран от Bloomberg.
“Китайските индекси бяха сред най-добре представящите се през миналата година, като инвеститорите най-вероятно се опитват да изравнят финансовите им оценки с тези на останалите пазари“, допълва още Ма.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)