До 36 градуса ни очакват през юни. Това сочи прогнозата за шестия месец от годината на синоптиците от Националния институт по метеорология и хидрология при БАН.

Очакват ни обаче и по-ниски температури, като в определени дни е възможно живакът на термометрите да показва и 15 градуса.

Времето през месеца ще бъде променливо, като валежите ще са около нормата за юни, преваляванията обаче ще са чести, особено следобяд, на места и с градушки.

През първото десетдневие ни очакват превалявания следобед, придружени с гръмотевични бури. Най-малко вероятно е да вали около 3-4 юни и към края на десетдневието.

По-хладно ще бъде в средата на десетдневието, а в останалата част от периода температурите е възможно да прескочат и 30 градуса на места.

По-малко валежи ще има в периода от 10 до 20 юни, като се очаква да превали в дните между 13 и 15 юни. След това ще захладнее.

През последните десет дни от юни времето ще бъде по-топло и почти без валежи.