Навиците на богатите и навиците на бедните
&format=webp)
Какво отличава богатите от бедните, освен парите, с които разполагат? На първо място навиците! Всичко е много просто и започва от мисловните процеси.
Защо бедните си остават бедни, а богатите продължават да трупат капитали? Едно време, когато е имало робство и феодални отношения, хората са си оставали бедни, защото по рождение не са имали право на избор.
Единственият начин да се измъкнат от затворения кръг бил с хитрост и измама. В Индия, благодарение на кастовата система, е ставало същото.
В съвременния свят повечето бедни в демократичните страни си остават бедни, не защото някой ги потиска, а защото нямат достатъчно умствен капацитет или пък ги мързи и така им е по-удобно.
)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)