Най-оригиналните музеи на света: Музей на лошото изкуство
&format=webp)
Музеят на лошото изкуство е основан през 1994 г.
Основната идея на експозицията му е да се покажат най-долнопробните произведения на изкуството под лозунга „Нещо толкова нискокачествено не може да не се покаже“.
Скот Уилсън, антиквар и основател на музея, се запалил по това хрумване, когато се сблъскал с наистина отвратителна творба на възрастна жена, нарисувана върху консервена кутия.
Оттогава започнал да събира подобни екземпляри заедно с приятеля си Джери Райли.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)