Музеят на лошото изкуство е основан през 1994 г.

Основната идея на експозицията му е да се покажат най-долнопробните произведения на изкуството под лозунга „Нещо толкова нискокачествено не може да не се покаже“.

Скот Уилсън, антиквар и основател на музея, се запалил по това хрумване, когато се сблъскал с наистина отвратителна творба на възрастна жена, нарисувана върху консервена кутия.

Оттогава започнал да събира подобни екземпляри заедно с приятеля си Джери Райли.

Вижте още тук