Горанов: Няма да има коледни добавки
&format=webp)
Коледни добавки за пенсионерите тази година няма да има. Това каза министърът на финансите Владислав Горанов пред Нова телевизия.
На въпроса: "Ще дадете ли коледни добавки на пенсионерите?", Горанов отговори категорично: Няма да го направим!
"Всеки иска да е добър и благороден. Има право да е добър, когато го прави със свои средства. Аз благороден с чужди средства не искам да бъда. Ако съберем приходи догодина, направим бюджет без дефицит, може да си позволим да сме широкоскроени", добави той.
Запитан дали е съгласен с вицепремиера по социалната политика, че трябва да се увеличат средствата, които се плащат за осигуровки, той отвърна: Ние имаме заявена от ГЕРБ позиция. За нас темата за промяна с данъци и осигуровки не стои.
)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)