Unilever продаде две марки сосове за паста за 2.3 млрд. долара
&format=webp)
Unilever обяви днес, че е постигнала споразумение за продажбата на своите марки сосове за паста Ragu и Bertolli на Mizkan Group за 2.15 млрд. долара в брой, което е последната стъпка по преструктурирането на портфейла на компанията в Северна Америка.
Англохоландската компания за потребителски стоки все още проучва възможностите за изпитващата затруднения своя марка Slimfast, но решението й за нея ще бъде последната стъпка около промените в порфейла в САЩ.
Unilever наскоро продаде марката си фъстъчено масло Skippy и марката дресинг за салати Wishbone в САЩ, както и марката Peperami в Европа. Компанията се концентрира върху продуктите с по-голям марж на печалба и възможности за растеж като сапуните Dove и шампоанът Sunsilk.
Unilever продаде марката Ragu във Великобритания през 2011 г.
Последната сделка осигурява на Mizkan, която се нарича най-големия доставчик на оризов оцет в света, по-голямо присъствие в САЩ и възможности за диверсификация извън Япония.
Сосовете за паста на Unilever генерират годишни приходи от над 600 млн. долара, а марките на компанията са лидери на пазар с годишни продажби в размер на 2.3 млрд. долара.
Консултант на Mizkan по сделката е била Goldman, докато Unilever се е консултирала с Morgan Stanley.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)