В рамките на една седмица шестнадесет годишната американска ученичка Грейс Буш ще завърши гимназия и университет, но не в реда, в който бихте си помислили.

Буш, която е последна година ученик в гимназията, е получила в петък дипломата си от университета Florida Atlantic University (FAU) и ще завърши гимназия следващия петък, седмица по-късно, информира Sun-Sentinel.

"Знам, е това звучи странно, но просто така стоят нещата. Церемониите по дипломирането от университета са по-рано от гимназиалните," казва директорката на гимназията FAU Тами Фъргюсън.

Буш успява да се дипломира от Florida Atlantic University, докато е още ученичка в гимназията FAU, която позволява на ученици безплатно да посещават университета като част от програмата за двойно обучение на щата.

Според Sun-Sentinel, "Буш е най-младата, дипломираща се от университета FAU през тази година и една от най-младите въобще. Откакто университетът отваря врати преди 50 години, 10 студенти на възраст 16 г. или по-млади са получили бакалавърска степен."

Заедно със своите братя и сестри, много, от които се дипломират от FAU на млада възраст, тя се е обучавала вкъщи, преди да влезе в гимназията. Тя се записва в университета, когато е на 14 г. и изучава множество предмети всеки семестър, в това число и през летата," пише Sun-Sentinel.

Буш изглежда няма намерение да забавя темпото. След като се дипломира от колежа със специалност Криминология тя възнамерява да се запише за магистърска степен през есента.