Дилърите на BMW в САЩ ще инвестират 300 млн. долара
&format=webp)
На фона на най-големия спад в търсенето на автомобили от десетилетия, дилърите контролиращи 338-те шоурума на BMW в САЩ, планират да инвестират 300 млн. долара за обновяването на операциите или за разширяване на дейността си, информира Reuters.
Инвестициите идват в добавка към 2.2-та млрд. долара, които вече са били вложени през последните девет години, казват от BMW.
Рентабилността на дилърите е от съществено значение за бъдещото здраве на търговската мрежа на компанията и ще позволи разширение и модернизация, които пък ще привличат повече клиенти.
"Инвестициите от страна на дилърите на BMW са доказателство за увереността в бъдещите успехи на марката в САЩ," се казва в изявление на президента на BMW за Северна Америка Джим О'Донъл.
До края на тази година повечето от 338-те шоурума ще бъдат модернизирани, а пет нови ще бъдат отворени в градове като Хюстън, Чикаго и Бостън.
За сравнение от Audi обявиха през октомври, че 270-те дилъра на компанията в САЩ ще инвестират около 1 млрд. долара за период от три години.
BMW обръща допълнително внимание на бизнеса си с използвани автомобили, след като миналата година компанията понесе загуби в размер на 1.6 млрд. евро, вследствие на падащите остатъчни стойности на автомобилите, чието изплащане на лизинг е прекратено.
Резултатите за първото тримесечие на годината показват, че продажбите на така наречените сертифицирани използвани автомобили са на път да се увеличат с 15% за годината, казват от компанията.
Миналата година продажбите на подобни автомобили възлизаха на около 104 500, или приблизително една трета от продажбите на нови автомобили на групата в САЩ.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)