Словашкото правителство ще отпусне 33 млн. евро, за да въведе от следващата седмица бонус за предоставяне на автомобили на над десет години за скрап, съобщи днес в Братислава премиерът Роберт Фицо, цитиран от Франс прес.

Програмата предвижда бонус от 1 000 - 1 500 евро за всеки, който се отърве от старата си кола (над 10 години), за да си купи нова, уточни премиерът.

"При сходните мерки, взети от и от други страни членки на ЕС, този бонус е голям принос на Словакия за съживяване на автомобилостроителната индустрия", заяви пред медиите Фицо.

Три автомобилни компании развиват дейност в Словакия: германската Volkswagen, френската Peugeot-Citroen и южнокорейската Kia, посочва АФП.

Източник: БТА