Фондът за ин-витро оплождане ще разполага с общо 20 млн. лв. през тази година.

Разпределянето на парите ще започне след три месеца, обяви министърът на здравеопазването Евгени Желев.

Жените ще могат да правят с пари от фонда до три опита ин витро.

Фондът ще има и Обществен съвет, съвместно с който ще бъдат изработени критериите за подбор на пациентките.

Изборът на клиника, където да се извършват манипулациите, ще се прави от желаещите.

Премиерът Сергей Станишев коментира, че с този акт се изпълнява ангажимент, поет към семействата с репродуктивни проблеми.

Източник: БНР