Фондът ин витро с 20 млн. лв. до края на годината
&format=webp)
Фондът за ин-витро оплождане ще разполага с общо 20 млн. лв. през тази година.
Разпределянето на парите ще започне след три месеца, обяви министърът на здравеопазването Евгени Желев.
Жените ще могат да правят с пари от фонда до три опита ин витро.
Фондът ще има и Обществен съвет, съвместно с който ще бъдат изработени критериите за подбор на пациентките.
Изборът на клиника, където да се извършват манипулациите, ще се прави от желаещите.
Премиерът Сергей Станишев коментира, че с този акт се изпълнява ангажимент, поет към семействата с репродуктивни проблеми.
Източник: БНР
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)