КЦМ-Пловдив получи сертификат за инвеститор клас "А"
&format=webp)
Изпълнителният директор на Българската агенция за инвестиции Стоян Сталев връчи сертификат за инвестиция клас "А" на ръководството КЦМ АД-Пловдив за проекта "Технологично обновление и разширение на производството на комбината".
Целта на проекта е изграждане на високоефективно и конкурентно производство на олово, цинк, сплави и други продукти на тяхната база чрез въвеждането на нови технологии за преработване на суровините, осигуряващи безопасни и здравословни условия на труд.
Инвестицията за осъществяването на проекта в рамките на тригодишния период от ноември 2008 г. до октомври 2011 г. възлиза на 301 млн. лв. При изпълнението на строителството и на монтажните работи за периода 2009-2011 година ще бъдат пряко заети между 120 и 135 специалисти, строителни работници и монтажници. След пуска в експлоатация на новите технологични инсталации пряко в производството ще бъдат ангажирани около 145 специалисти.
Изпълнителният директор на дружеството Стоян Пехливанов съобщи, че след завършването на проекта годишното производство на олово ще достигне 70 000 тона, а на цинк - 100 000 тона.
Заради икономическата криза, следствие на която е свитото потребление, за тази година дружеството е намалило обемите си на производство на цинк с 25 на сто, а на олово - с 15 на сто.
Ръководството на комбината съобщи, че заради газовата криза отчита косвени загуби, за които е необходимо време, за да бъдат оценени.
Източник: БТА
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)