Скандалният фонд "Ин витро" в Министерски съвет
&format=webp)
Министърът на здравеопазването Евгений Желев ще внесе в Министерския съвет предложение за създаване на Фонд за ин витро оплождане.
В края на февруари трябва да е готов правилникът за работата на фонда, а от март да започне процедурата, съобщи министър Желев.
Пациентите няма да плащат - със средствата от бюджета ще се покриват по три опита. Те сами ще избират клиниките, където да се извършват процедурите.
Иначе ще се създаде нелоялна конкуренция, коментира Желев.
В края на миналата година, след като левицата отхвърли предложението на Антония Първанова за създаване на фонда с мотива конфликт на интереси, здравният министър Евгений Желев се разграничи от партията си и подкрепи създаването на фонда.
Източник: bTV
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)