Министърът на здравеопазването Евгений Желев ще внесе в Министерския съвет предложение за създаване на Фонд за ин витро оплождане.

В края на февруари трябва да е готов правилникът за работата на фонда, а от март да започне процедурата, съобщи министър Желев.

Пациентите няма да плащат - със средствата от бюджета ще се покриват по три опита. Те сами ще избират клиниките, където да се извършват процедурите.

Иначе ще се създаде нелоялна конкуренция, коментира Желев.

В края на миналата година, след като левицата отхвърли предложението на Антония Първанова за създаване на фонда с мотива конфликт на интереси, здравният министър Евгений Желев се разграничи от партията си и подкрепи създаването на фонда.

Източник: bTV