Ремонтите по "Тракия" и "Хемус" приключват на 7-ми и 21-и
&format=webp)
Национална агенция „Пътна инфраструктура" уведоми, че във връзка с извършваните ремонти по автомагистралите на републиканската пътна мрежа е направено всичко възможно дейностите да приключат в рамките на утвърдените графици.
Съгласно тях ремонтираните участъци от АМ „Хемус" и АМ „Тракия" ще бъдат готови до петък - 7 ноември 2008 г. Единственият участък, чийто ремонт ще приключи на 21 ноември, е виадуктът „Бебреш" между тунелите „Витиня" и „Топли дол" на АМ „Хемус".
С приключването на ремонтните дейности се обезпечава готовността на автомагистралите по републиканската пътна мрежа при зимни условия.
Припомняме, че 126 млн. лева са предвидени за ремонт на пътища до края на 2008 г. Първите средства, отпуснати от фонд "Републиканска пътна инфраструктура" бяха за главните пътища, натоварени с международния трафик, като бяха сключени 89 договора с фирми за обновяване и поддръжка на шосетата в цялата страна.
Поръчката за ремонт на 14 км. от първокласния път от Каспичан до Невша беше с максимална стойност 38 млн. лв. Сдружение „Пътища-Хемус", в което участват две фирми на Васил Божков, спечели, защото предложи с около 1/3 по-ниска цена.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)