Джон Маккейн се впусна във финален спринт
&format=webp)
Кандидат-президентът на Републиканската партия Джон Маккейн предприе днес финален спринт в седем щата, за да се опита преди утрешните избори да обърне тенденцията, отразена в допитванията, според която ще бъде победен от конкурента си демократ Барак Обама, предаде Франс прес.
"Остава ден преди да поведем Съединените щати в друга посока", каза Маккейн пред около 500-те души, събрали се на стадион с 65 хил. места в Тампа, Флорида.
След Флорида, Маккейн ще се отправи към Пенсилвания - щат, ключов за изборите, след което продължава към Тенеси, Индиана, Ню Мексико, Невада и Аризона.
Докато Тенеси остава стабилно републиканско владение, Индиана, Ню Мексико и Невада, които през 2004 г. бяха спечелени от Буш, може да се окажат в лагера на Обама.
"Експертите и демократите може и да не са в течение, но Мак се върна и ние ще спечелим тези избори", увери Маккейн, призовавайки симпатизантите си "да се борят докрай".
"Не губете надежда, бъдете силни, не падайте духом и се борете. Изправете се, станете и се борете. Съединените щати заслужават да се борим за тях, нищо не е решено. Да вървим и да спечелим тези избори", призова той.
Маккейн ще завърши този ден на своя земя, в Аризона - щата, който представлява в Сената, с митинг в град Прескот, където приключваше и предизборните си кампании като сенатор.
Според директора на кампанията му Рик Дейвис, Маккейн може да участва в последни предизборни срещи в деня на изборите в Ню Мексико и Колорадо, допълва АФП.
Източник: БТА
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)